OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20.04. 2014 roku

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech, i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom, pielgrzymom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

1.    Od dzisiaj w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha z 23 kwietnia została przeniesiona na 28 kwietnia.

2.    Z powodu trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.    Tradycyjnie ofiary złożone na tacę w Poniedziałek Wielkanocy przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.    Przypominam, że przekazanie  płomienia „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” odbędzie się 26 kwietnia, po Mszy św. z godziny 18.00 oraz wysłuchaniu okolicznościowego programu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół z Sulisławic.

5.    W dniu 27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w dzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Sanktuarium, o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia z uczczeniem obrazu Miłosiernego Jezusa. Nabożeństwo obejmie modlitwę do Ducha Świętego, akt uczczenia obrazu, Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Akt zawierzenia świata miłosierdziu Bożemu, serdecznie zapraszamy do udziału.


6.    W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszam na odpust do kaplicy w Gieraszowicach.

7.    27 kwietnia, na każdej Mszy św., po Komunii Świętej w chwili milczenia uwielbimy Jezusa Miłosiernego, a następnie wspólnym śpiewem uwielbienia „Ciebie Boga wysławiamy podziękujemy za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII.

8.    Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się również 70. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Święty Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia”. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek  na Caritas Diecezji Sandomierskiej. 

9.    Zgodnie z apelem obrońców życia , przypominam, że 27 kwietnia przypada także Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

10.    W zakrystii są do nabycia  „Niedziela”, Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny”.

11.    Dziękuję wszystkim osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę o posprzątanie w minionym tygodniu sanktuarium i kaplicy. O posprzątanie sanktuarium w sobotę, 26 kwietnia bardzo proszę Panie ze Skwirzowej: Krala Halinę, Kusal Bożenę, Rosińskiego Dariusza, Pyszczek Dorotę i Radzimowską Wiesławę, a o posprzątanie kaplicy Panie: Kaczmarską Annę  i Kolasa Monikę.

ZAPOWIEDZI: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
I.    MAREK WDOWIAK, kawaler z Tarnowskiej Woli, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa z ELŻBIETĄ KOZŁOWSKĄ, panną z Gieraszowic, Parafia tutejsza  – zapowiedź I;
II.    MARIUSZ DOMAGAŁA, kawaler z Zarównia, Parafia N.M.P. Królowej Polski Zachwiejów z MARIOLĄ AGNIESZKĄ SUMA, panną z Ruszczy - Płaszczyzna, Parafia tutejsza – zapowiedź I.   
Przypominamy wiernym o obowiązku powiadomienia w kancelarii parafialnej jeszcze przed zawarciem małżeństwa o ewentualnych przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy narzeczonymi.


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

SOBOTNI WIECZÓR

20.30 WIGILIA PASCHALNA - LITURGICZNE ŚWIĘTOWANIE UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

>    PROCESJA REZUREKCYJNA BEZPOŚREDNIO PO WIGILII PASCHALNEJ OKOŁO GODZINY 23.00

LITURGIA W DZIEŃ NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 20 KWIETNIA

>    SULISŁAWICE: 8.15; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00.

LITURGIA W PONIEDZIAŁEK OKTAWY WIELKANOCY 21 KWIETNIA

>    SULISŁAWICE: 8.15; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00;

>    GIERASZOWICE: 14.30.

 ks. Kazimierz Sawościanik CR

proboszcz