OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCY
04.05. 2014 roku

 

1.    Dzisiejszą Niedzielą Biblijną, rozpoczynają się w naszej ojczyźnie obchody Tygodnia Biblijnego.

2.    Chętnych zapraszam do udziału we wspólnocie „Galilea”, której członkowie zbierają się co tydzień w środy, o godz. 18.00 na Mszy św., a po niej w salce parafialnej by wspólnie uwielbiać Boga i rozważać Słowo Boże.

3.    We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

4.    W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5.    Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30 w sanktuarium, a o 16.30 w kaplicy. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.

6.    W Gieraszowicach, w maju Msze św. będą odprawiane w niedziele, wtorki i piątki.

7.    Następna IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania. „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają... Dobry Pasterz daje życie swoje za owce” (J 10, 11; 14). Ewangelizacja wymaga ciągle nowych robotników, aby głosić Dobrą Nowinę, celebrować Eucharystię, sprawować Sakrament Pojednania.

8.    Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza Zespół „Moderato” z Domu Kultury ze Staszowa będzie śpiewał podczas Mszy św. o godzinie 12.30, a  po niej zaśpiewa wybrane pieśni Maryjne.

9.    J. E. Ks. Bp. Edward Frankowski, w sanktuarium 07 maja, o godz. 18.00 udzieli młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania.

10.    Młodzież przyjmującą sakrament bierzmowania zapraszam 5 i 6 maja, o godz. 19.00, do sanktuarium na przygotowanie liturgiczne.

11.    Dziś niedziela miesięcznej adoracji najświętszego Sakramentu.

12.    W zakrystii są do nabycia  „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z relacjami z kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XIII.

13.    Dziękuję wszystkim osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę o posprzątanie w minionym tygodniu sanktuarium i kaplicy. O posprzątanie sanktuarium w sobotę, 10 maja bardzo proszę Panie ze Skwirzowej: Papka Ewelinę, Biało Mirosławę, Tarka Bożenę, Kasperską Olgę i Pawlik Bożenę, a o posprzątanie kaplicy Panie: Sygnet Martę i Kozłowską Stanisławę.

14.    Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym na Parkingu przy kościele w najbliższy wtorek w godzinach od 14.00 do 14.45. Szczegóły na plakacie.


ks. Kazimierz Sawościanik CR

proboszcz