OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16.06.2019

 


1. W tym tygodniu wspominamy:

Ø w poniedziałek Św. Brata Alberta Chmielowskiego

Ø w piątek Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

2. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej o. Jarosława Płazę CR, który obecnie pracuje na Ukrainie we Lwowie. O. Jarek głosi w naszym Sanktuarium Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będziemy zbierali ofiary na budowę naszego kościoła we Lwowie. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie tego wielkiego dzieła tam na Ukrainie.


3. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. zapraszamy na mszę św. we wtorek 18 czerwca o godzinie 18.00, a po mszy św. na spotkanie w związku z rocznicą I Komunii Św.

 

4. W czwartek 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z tym prosimy o przygotowanie przez mieszkańców ołtarzy. Ruszcza Kolonia ołtarz I przy remizie OSP. Ruszcza Płaszczyzna ołtarz II przy Pani Kozłowskiej, Jeziory ołtarz III przy Ośrodku Zdrowia i Bazów ołtarz IV na placu Sanktuaryjnym. Osoby niosące chorągwie i feretrony bardzo prosimy o przygotowanie ich i włączenie się w procesję. Strażaków prosimy o poniesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji Eucharystycznej. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Tego dnia również na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się I rocznica dzieci komunijnych z ubiegłego roku.


5. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msze św. w intencji uczniów i nauczycieli: w Sanktuarium, w Sulisławicach o godz. 8.00 i w Gieraszowicach w kaplicy o godz. 8.00.


6. W sobotę 22 czerwca odbędzie się dzień skupienia prowadzony przez ks. Rafała Jarosiewicza z Koszalina, temat spotkań to: „ Jak rozeznawać wole Bożą, aby prowadzić innych do Jezusa i otwierać się na dary Ducha św.” Rozpoczynamy o godz. 10.00, a kończymy Mszą św. o godz. 18.00 i modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.


7. Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę sprzątali nasze Sanktuarium i kaplicę. W piątek 21 czerwca po Mszy św. wieczornej o posprzątanie sanktuarium prosimy pierwszych pięć osób z Jezior. Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Marzenę Dąbrowską i Barbarę Swatek.

 


8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.


9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

· TOMASZ MUCHA – kawaler stanu wolnego z URSZULĄ ILONĄ JANKOWSKĄ – panną stanu wolnego. Zapowiedź II.

· KAMIL KAZIMIERZ PAŹ – kawaler stanu wolnego z MAŁGORZATĄ BRYŁA – panną stanu wolnego. Zapowiedź I.

 

 

 

 

 

o. Artur Traczewski CR

Kustosz Sanktuarium