OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

 


1. W piątek Wielkiego Postu zapraszamy do naszego Sanktuarium na Drogę Krzyżową. Dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15, a w kaplicy o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.


2. W dniu dzisiejszym modlimy się w intencji Misji i Misjonarzy. Odbywa się także zbiórka do puszki na Afrykę. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel – Bóg zapłać.


3. Od 30 marca do 03 kwietnia w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Tadeusz Gajda CR z Bytomia. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o godz. 9.30 i 18.00. Już dzisiaj zapraszamy od uczestniczenia w rekolekcjach.


4. Caritas w Wielkim Poście prowadzi również akcję dobroczynną. Są do nabycia Baranki Wielkanocne na stół świąteczny w naszym domu z białej czekolady. Koszt Baranka to 5 zł, przy wyjściu z kościoła u Pana Stefana.


5. Informujemy, że organizowany jest w naszym Sanktuarium konkurs na najwyższą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 kwietnia w Niedzielę Palmową w Sanktuarium na Mszy św. o godz. 11.00.


6. Od 22 do 24 marca w naszej parafii odbędzie się Kurs Nowe Życia prowadzony przez naszą wspólnotę Galilea, osoby z Radomia i o. Daniela. Zapisy u Pani Małgosi Mazur i również u o. Daniela. Dokładne informacje na plakatach w kruchcie naszego Sanktuarium.


7. W sobotę 23 marca w parafii św. Barbary w Tranobrzegu odbędzie się Dzień Skupienia dla Kół Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 9.00 rano.


8. Bardzo dziękuję mieszkańcom Gieraszowic za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego w wysokości 300 zł. Również mieszkańcy Gieraszowic ofiarują 900 zł na świecznik do ołtarza głównego w Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach jako podziękowanie za wszelkie łaski otrzymane za przyczyną Matki Bożej Sulisławskiej. Lichtarz ofiaruje również Pan Stanisław Gołębiowski z Dmosic w podziękowaniu za otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej dla całej rodziny. Swoją ofiarę składa Pan Zdzisława Brzyszcz pielgrzym ze Staszowa. Państwo Marek i Halina Szymczakowie ze Staszowa składają ofiarę na lichtarz przy Matce Bożej w dziękczynieniu za poczęcie wnuczka.


9. Dziękujemy tym osobom, które w sobotę sprzątały nasze Sanktuarium i kaplicę. W przyszłą sobotę 23 marca przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy Panie: Elżbietę Paprocką, Iwonę Paprocką, Małgorzatę Paprocką, Zofię Skrzek i Magdalenę Korycińską. Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Bożenę Sierpniak i Zofię Borycką.


10. Zachęcamy do czytania i nabywania: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa.

 

 

 

 

o. Artur Traczewski CR


Kustosz Sanktuarium