OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 r.

 


1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

· we wtorek Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski

· w czwartek Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

· w piątek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty


2. We wtorek 18 września swoje imieniny obchodzi o. Stanisław Cyganik CR, drogiemu solenizantowi życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Bożej Sulisławskiej. Do modlitwy w intencji solenizanta zapraszamy na Mszę św. wieczorną we wtorek. W tym dniu również obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi uczęszczającym do naszego kościoła, a Matka Najświętsza Sulisławska wyprasza łaski u swojego Syna.


3. Zapraszamy dziewczynki i dziewczyny ze szkoły podstawowej i średniej do wspólnoty Marianek. Wspólnota spotyka się w każda sobotę. Na osoby, które chciałyby dołączyć czekają spotkania formacyjne z programem rozwoju osobowego i duchowego, wyjazdy i spotkania integracyjne, zgrupowania oraz wycieczki. Informacje i zapisy u o. Daniela CR.


4. Również schola zaprasza dzieci i młodzież kochającą śpiew i chcą się rozwijać pod względem wokalnym. Poszukujemy także osoby dorosłe, które uczą śpiewać, gry na różnych instrumentach, bądź posiadają doświadczenia w prowadzeniu scholi, chóru czy zespołu muzycznego. Wszystkich, którzy chcieliby przez szeroko pojęty śpiew i muzykę uczestniczyć w życiu Kościoła zachęcamy do zgłaszania się i zapisów u o. Daniela CR.


5. W przyszłą niedzielę 23 września odbędzie się w Sulisławicach pielgrzymka Samorządowców i Strażaków Diecezji Sandomierskiej, organizowana przez Diecezjalnego Kapelana Staży Pożarnej, Wójta Gminy Łoniów, prezesa OSP Sulisławice, Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Sanktuarium w Sulisławicach i Kustosza Sanktuarium. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 14.30. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.


6. Również w przyszłą niedziele przed naszym Sanktuarium odbędzie się zbiórka do puszki dla piętnastoletniej Moniki mieszkanki Połańca, która od piątego roku życia choruje na padaczkę lekooporną. Dwie poważne operacje nie uciszyły burzy w jej głowie. Wszystkie zebrane środki są przeznaczone na dalsze skomplikowane leczenie poza granicami kraju.


7. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie w październiku i w grudniu. Dokładne informacje na plakacie w kruchcie naszego Sanktuarium. Podany jest także numer telefonu pod który można dzwonić i dokonywać zapisów.


8. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasze Sanktuarium i kaplicę. W sobotę 22 września przed południem o posprzątanie Sanktuarium prosimy Panie: Lucynę Kubicką, Ewę Wrona, Marzenę Nasternak, Katarzynę Zimoląg i Annę Skrok Kaplicę w Gieraszowicach Panie: Danutę Siwak i Annę Grobelską.


9. Bardzo dziękuję nasz Ojcom z Niemiec za ufundowanie całego nowego mechanizmu przy odsłonie naszego obrazu, a także za nowe fanfary, które grają przy odsłonięciu i zasłonięciu obrazu.


10. Zachęcamy do czytania i nabywania: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.

 


o. Artur Traczewski CR

 

Kustosz Sanktuarium