OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07.2018 r.


1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

· w środę Święto Św. Benedykta opata, Patrona Europy

· w czwartek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

· w piątek Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta


2. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2018 r. odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka z Sandomierza na Jasną Górę pod hasłem „Wielbi dusza moja Pana i raduje się Duch mój w Bogu Zbawicielu moim„. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji i śpiewu. Pielgrzymka jest jedną z dróg prowadzących do Pana Boga, poprzez wstawiennictwo Matki Bożej. U nas  pielgrzymi będą 5 sierpnia w niedzielę i Msza św. wspólna dla wszystkich odbędzie się na ołtarzu polowym o godz. 12.15 (to będzie Msza św. zbiorowa z godz. 12.30). Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.


3. W Piątek 13 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo i procesję fatimską. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.


4. U progu wakacji przypominamy o obowiązku świętowania dnia Pańskiego – przez uczestnictwo we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, powstrzymywanie się od prac niekoniecznych. Przypominamy też o konieczności stosownego stroju w miejscach sakralnych. Stosowny tzn. nie styl plażowy, lecz uroczysty i moralny.


5. W ostatnią niedzielę czerwca zbieraliśmy na kolejną ratę za konfesjonał kwotę 1755 zł 55 gr. Wielkie Bóg zapłać za hojność.


6. Zachęcamy do czytania i nabywania: „Gościa Niedzielnego”.


7. W każdą środę odmawiamy Nowennę do M.B. Suli. o godz. 17.30. Prosimy składać prośby i podziękowania do skarbonki na końcu kościoła.

 

 

 


o. Artur Traczewski CR

 

kustosz Sanktuarium